Co oznacza u mężczyzn niskie libido?

Bardzo częsty problem

Nie da się ukryć, że niskie libido jest wbrew pozorom dosyć często występującym problemem. Na pewno sprzyja mu obecny tryb życia. Chodzi o to, że żyjemy bez szansy na oddech, w pośpiechu oraz w stresie. Niski popęd seksualny u mężczyzn jednak nie należy mylić z brakiem chwilowym zainteresowania seksualnym życiem, które się zdarzyć może absolutnie każdemu. A jak się rozpoznaje niskie libido u mężczyzn oraz co może ono oznaczać?

Wydawać by się mogło, że problem taki nie powinien istniej w ogóle, a jednak jest odwrotnie. Z nikim libido się wzmaga coraz to więcej mężczyzn i nie wskazuje nic na to, aby sytuacja w ogóle miała ulec poprawie. Coraz szybciej żyjemy, mamy w stosunku do siebie większe wymagania również w seksualnej sferze. Nie każdy takie tempo wytrzymuje. U wielu osób pojawiają się emocjonalne problemy czy też obniżenie nastroju, w konsekwencji także spadek libido. Czy to oznacza jednak niskie libido? Nie do końca.

Przyczyny spadku libido

O libido niskim mówić można wtedy gdy partner nie przejawia seksem przez dłuższy czas kompletnie zainteresowania. Nie towarzyszą temu oczywiście osobiste kłopoty czy też problemu związkowe, finansowe lub zawodowe. Niskie libido u mężczyzn może mieć naprawdę kilka przyczyn. Pierwszą jak i także najbardziej oczywistą, jest na pewno prowadzenie trybu życia nieodpowiedniego. Brak fizycznej aktywności, spożywanie alkoholu, nieodpowiednia dieta czy też palenie papierosów, mogą wywołać spadek zainteresowania stosunkiem seksualnym. W takiej właśnie sytuacji sprawa jest naprawdę prosta. Należy zachęcić partnera do zmiany trybu życia.

Libido spowodowane chorobami

Gorzej jest gdy niskie libido jest spowodowane chorobami. Wynika z badań, że z problemem niskiego libido mierzyć się mogą mężczyźni, którzy chorują na tętnicze nadciśnienie, infekcje układu moczowego, cukrzycę, zapalenie stawów czy też chorobę wieńcową. Brak zainteresowania seksem do tego wynikać może także z hormonalnych problemów oraz także niewystarczającej ilości samych androgenów. Aby takie ryzyko wyeliminować należy się udać do seksuologa. Zleci on nam wykonanie badań odpowiednich. Powinno one rozwijać wszelkiego rodzaju wątpliwości. Niskie libido wynikać może z emocjonalnych problemów. Jeśli partner nieustannie miewa obniżenie nastrojów, jest melancholijny, apatyczny czy też kompletnie nie widzi sensu w życiu, to należy się udać do psychologa czy też do psychologa seksuologa. Podjęcie samej terapii poprawi stopniowo sam komfort życia każdego z partnerów i to we wszystkich sferach życia, także w sferze seksualnej. Jednak z kolei w czasie terapii sam mężczyzna zacznie przyjmować leki psychotropowe czy też antydepresanty, to musimy się liczyć z tym, że problem libido niskiego nie zostanie zbyt szybko wyeliminowany. Psychotropowe leki mogą wywoływać takie niepożądane działania.

Jakby nie było wsparcie partnerki jest bardzo ważne. Nikt nie powinien ze swoim problemem zostać samemu. Jest to jeszcze gorsza sytuacja. Wsparcie jest niezmiernie ważne.

 

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top